czwartek, 29 września 2016

Stosowanie tabletek hormonalnych w walce z trądzikiem kobiecym


Hej Kochani!

Bierzesz tabletki? Nie chcesz ciąży! Niby tak, ale to stwierdzenie nie do końca ma jedno dno. Znam wiele osób, które biorą tabletki antykoncepcyjne nie tylko przeciw ciąży, ale również aby poprawić stan cery trądzikowej lub uregulować nierównomierne wytwarzanie hormonów.

Pierwszym sposobem walki z trądzikiem kobiecym są oczywiście specjalistyczne leki i kosmetyki. Jeśli po dłuższym czasie to nie pomaga, należy poszukać innego rozwiązania. Jak pisałam wcześniej, znam kilka przypadków kobiet, które przyjmują tabletki antykoncepcyjne ze względu właśnie na problemy z trądzikiem ponieważ „tradycyjne” sposoby niestety nie pomagały. W dzisiejszym poście poznacie sposób działania tabletek hormonalnych na trądzik u kobiet, za i przeciw ich stosowania oraz dowiecie się, gdzie oprócz aptek można je kupić. Zapraszam!
źródło

Dlaczego tabletki antykoncepcyjne pomagają w leczeniu trądziku? Tabletki te obniżają poziom androgenów, ograniczają powstawaniu łojotoku, którego nadmiar odpowiada za powstawanie trądziku. Zmiany trądzikowe na skórze są wynikiem zakażenia bakteryjnego, jednak wahania hormonalne powodują tworzenie na skórze środowiska, które sprzyja jego rozwojowi.

Tabletki antykoncepcyjne, przeznaczone na trądzik młodzieńczy  powinny zawierać syntetyczny odpowiednik progesteronu z niską możliwością androgeniczności. Takie pigułki hormonalne redukują zmiany trądzikowe. Jednak  badania nie dostarczają wystarczających dowodów, aby polecać jeden produkt zamiast innego. Decydujący wpływ na wybór leku powinna mieć tolerancja leku u pacjentki a przed wizytą u lekarza należy poinformować go o przyjmowaniu innych leków. Niestety istnieje możliwość interakcji z innymi lekami oraz obniżenie skuteczności tabletek hormonalnych.Pigułki hormonalne są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o walkę z niezapalnym zaskórniakami, czy zapalnymi pryszczami. Przy regularnym stosowaniu leków, pierwsza zauważalna poprawa może nastąpić po kilku tygodniach. W niektórych przypadkach do tego czasu problem może się nawet zaostrzyć. Niestety po „wyleczeniu” i zaprzestaniu przyjmowania tabletek, problem trądziku może powrócić. Oprócz działania typowo dermatologicznego, tabletki hormonalne normalizują cykle miesiączkowe, zmniejszają objawy napięcia przedmiesiączkowego, czy ból pierwszych dni krwawienia w cyklu. Hamują działanie androgenów ograniczając nadmierne owłosienie. Wykazują także pozytywny wpływ na gospodarkę mineralną kości zapobiegając wczesnej osteoporozie i kruchości kości, do których może szybciej dojść u kobiet z obniżonym poziomem estrogenów.Terapia hormonalna w leczeniu trądziku nie jest 100% lekiem na problem, w niektórych przypadkach może ona wywołać efekty niepożądane. Efektami takimi mogą być nudności, bóle głowy, zawroty głowy, wahania nastroju, zmęczenie, przybieranie na wadze czy podwyższenie ciśnienia. Przy regularnym stosowaniu tabletek hormonalnych należy regularnie robić badania ginekologiczne oraz badania piersi.

źródło
Jak się okazuje, tabletki hormonalne możemy kupić nie tylko po tradycyjnej wizycie i lekarza ginekologa. Istnieje wiele klinik internetowych (np. www.121doc.com), gdzie na pierwszym etapie procesu zamawiania pacjentka proszona jest o uzupełnienie formularza medycznego, w którym zobowiązana jest do udzielenia odpowiedzi na pytania, dotyczące jej stanu zdrowia. Informacje zawarte w kwestionariuszu zostaną uważnie przeanalizowane przez współpracującego z Kliniką lekarza. Na ich podstawie podejmie on decyzję o przepisaniu środka. Recepta na lek zostanie wystawiona tylko wtedy, jeśli lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań do jego stosowania.Musimy pamiętać o tym, że nie wszystkie środki antykoncepcji hormonalnej hamują trądzik, niektóre, wręcz przeciwnie, mogą go wywołać! Dlatego podczas wizyty ginekologicznej lekarz powinien dobrać lek indywidualnie do oczekiwanych potrzeb. Przed decyzją o podjęciu leczenia trądziku tabletkami antykoncepcyjnymi, należy zapoznać się z korzyściami, jak i skutkami ubocznymi takiego rozwiązania i przedyskutować to lekarzem. Antykoncepcja może rozwiązać wiele problemów zdrowotnych kobiety, ułatwić życie, uczynić je atrakcyjniejszym. Ale pamiętajmy -  nie jest to skuteczna metoda na wszystko :)

Pozdrawiam :*

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

KOMENTUJ. NIE OBRAŻAJ!
Nie toleruję agresji, chamstwa i wulgaryzmów!
Komentarze o takim charakterze będą usuwane.

Na zadane pytanie odpowiem w tym samy poście oraz u Ciebie na blogu :)

Website Translator

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...