wtorek, 3 maja 2016

Calm. Uspokój swój umysł. Zmień świat...

Hej Kochani!
Nie lubię czytać poradników psychologicznych, książek które teoretycznie powinny zmienić mój system postrzegania świata. Calm to właśnie taki książko-poradnik, jednak jej styl, sposób przekazania informacji czytelnikowi oraz genialne wydanie sprawiły, że czyta się ją błyskawicznie i nie nudzi się po pierwszych kartkach. Jeśli jesteście ciekawi, co konkretnie znajduje się we wnętrzu książki, zapraszam do dalszej części postu!
Calm (autor Michael Acton Smith) to najpiękniej wydana książka, jaką miałam okazję czytać! Zaczynając od pięknej, matowej okładki, po świetny jakościowo, gruby papier, na świetnych ilustracjach i zdjęciach kończąc. Samo przewracanie kartek i oglądanie ilustracji wprowadza w spokojny i wyciszony stan...
Okazuje się, że aby odzyskać spokój, wystarczą nam umiejętności, które każdy z nas posiada. Książka posiada praktyczne rady, prezentuje swobodne inspiracje i proste czynności, które pomogą nam w jego odzyskaniu. 
Książka jest tak fajnie skonstruowana, że można zacząć czytać ją na dowolnej stronie :) Oprócz genialnych ilustracji zawiera wstawki, które samemu należy wypełnić. Ja tego nie robię, gdyż po mnie tę książkę przeczyta jeszcze kilka osób ;)
 
Książka inspiruje nas do wykonania z pozoru najprostszych czynności, o których jednak nie myślimy i "nie mamy na to czasu" - chodzenia na bosaka po trawie, czy zasuszenia kolorowych kwiatów. Czynności, które z pozoru są proste, ale jakoś nie myślimy aby tak robić. Daje rady jak dobrze spać i wysypiać się, jak zacząć medytować czy rozwinąć swoje zdolności kreatywne. Książka zawiera mnóstwo inspirujących cytatów, jak np. mój ulubiony - Dwa Wilki, czirokejska bajka:

"Mój chłopcze, w każdym z nas toczy się walka pomiędzy dwoma wilkami - opowiadał stary Czirokez wnukowi. Jeden jest zły. To gniew, zazdrość, zawiść, gorycz, rozżalenie, chciwość, arogancja, użalanie się nad sobą, poczucie winy, pretensje, poczucie niższości, wyższości, kłamstwa, fałszywa duma i pycha. Drugi jest dobry. To radość, pogoda ducha, miłość, nadzieja, spokój, pokora, życzliwość, wielkoduszność, hojność, empatia i prawda,. Wnuk zastanawiał się przez chwilę nad opowieścią dziadka, po czym zapytał: który wilk wygrywa? A stary Czirokez odpowiedział krótko: ten, którego karmisz."
 
Po dniu, który upłynął zbyt szybko, chorobie dziecka, zalewie maili i telefonów, pędzących samochodów i autobusów, rozpraszających ekranów telefonów i tabletów - fajnie jest spędzić wieczór z tą pozycją i wyciszyć się właśnie w ten sposób.
Moja książka pochodzi z Wydawnictwa Albatros i kosztuje 43,90zł w regularnej cenie. W promocji można kupić ją za 30zł. Polecam!
Pozdrawiam :*

4 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa książka. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przydała by mi się taka książka :) Taka duża dawka pozytywnych emocji

    OdpowiedzUsuń
  3. Alez mnie nia zaciekawilas! :)

    OdpowiedzUsuń

KOMENTUJ. NIE OBRAŻAJ!
Nie toleruję agresji, chamstwa i wulgaryzmów!
Komentarze o takim charakterze będą usuwane.

Website Translator

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...