czwartek, 20 września 2018

Ada, to wypada! - Sylwia Stano, Zofia Karaszewska. Przewrotny poradnik dla dziewczyn małych i dużych

Hej Kochani!
Ile jest na rynku poradników o dobrym wychowaniu i zachowaniu, nikt tego nie zliczy. Autorzy prześcigają się w pozycjach książkowych o tym jak sprzątać w domu, jak się nie ubierać, malować, zachowywać się przy stole, czy jak jeść konkretne potrawy. Z tego przewrotnego poradnika dowiemy się, że dziewczynom (tym małym i dużym) wypada... robić wszystko. Ada, to wypada! Sylwii Stano i Zofii Karaszewskiej czyta się jednym tchem a ilustracje są niesamowite. Zapraszam do dalszej części!

Jak już na wstępie wspominałam, księgarnie wypchane są po brzegi wszelkimi poradnikami. Można by rzec, że otaczają nas w koło same dobre rady. Ja czasem czułam się przytłoczona informacjami poradnikowymi, co należy robić a czego nie. W efekcie nie stosowałam żadnych rad :) Przeczytałam, umysł zakodował i na tym się kończyło. Ale, tak na prawdę, dlaczego ktoś ma nam narzucać z góry jakiś swój model postępowania, sprzątania, malowania czy ubierania. Ja traktuję to raczej jako ciekawostkę. Ciekawi mnie po prostu czyjeś zdanie na dany temat. I tyle. 
 
 
Ada, to wypada! wypchany jest po brzegi poradami, aby robić wszystko.Wszystko, o czym marzymy, wszystko, aby być sobą, rozwijać się i uczyć się od siebie nawzajem. Bohaterkami tej książki są kobiety, Polki, które same pokonały niejedną przeszkodę i teraz dzielą się swoimi doświadczeniami. Ewa Błaszczyk, Katarzyna Bonda, Marta Dymek, Irena Eris, Agnieszka Holland, Joanna Klimas, Mela Koteluk, Dorota Wellman i wiele innych kobiet opowiadają o tym, że wypada pomagać, stawiać granice, przyprawiać po swojemu, dbać o siebie, mieć władzę na planie, mieć swój styl, wypada śpiewać, czy być jak wańka-wstańka. Wypada zabierać głos i zadawać pytania bez odpowiedzi.
Pozycję tę potraktujmy to jako inspirację do życia, dobrą radę od doświadczonych kobiet. Książka przepełniona jest genialnymi ilustracjami, które mnie ogromnie urzekły. Sprawiają, że staje się ona jeszcze bardziej ciekawa i przyciągająca!

Premiera książki miała miejsce 19 września a możecie ją kupić w księgarni internetowej znak.com.pl
Pozdrawiam :)

1 komentarz:

  1. Lubię czasami sięgnąć po jakiś poradnik jako coś lżejszego do czytania :)

    OdpowiedzUsuń

KOMENTUJ. NIE OBRAŻAJ!
Nie toleruję agresji, chamstwa i wulgaryzmów!
Komentarze o takim charakterze będą usuwane.

Na zadane pytanie odpowiem w tym samy poście oraz u Ciebie na blogu :)

Website Translator

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...